WAŻNY KOMUNIKAT

Obrazek przedstawiający napis ważny komunikat na czerwonym tle (link otworzy duże zdjęcie)

W związku z  sytuacją epidemiologiczną w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Gościeradów  prosimy o ograniczenie osobistych wizyt wszystkich interesantów w Ośrodku Pomocy Społecznej w Gościeradowie.  

W związku z powyższym od dnia 21 października 2020 roku (środa) do odwołania Ośrodek Pomocy Społecznej w Gościeradowie będzie przyjmował interesantów po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu i godziny przyjęcia.

Pracownicy OPS Gościeradów  pozostają do Państwa dyspozycji telefonicznej i mailowej od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Ośrodka:

  • wtorek, czwartek, piątek od 7.30-15.30
  • poniedziałek i środa  od 8.00-16.00

Informujemy, że dokumenty mogą być przesyłane drogą elektroniczną, w formie papierowej za pośrednictwem tradycyjnej drogi pocztowej.

Możliwości kontaktu:

1. Telefonicznie: 

  • 15 838 14 52 (Kierownik OPS)
  • 15 838 14 92 (pracownicy socjalni, fax),
  • 15 300 00 72 (świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny, Dobry start, 500+)
2. Poczta elektroniczna 
  •  ops.goscieradow@pro.onet.pl
  •  swiadczeniarodzinne@goscieradow.pl
3. Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ePUAP): /OPS_Goscieradow/SkrytkaESP

W przypadku ubiegania się o: zasiłek rodzinny, świadczenie rodzicielskie, jednorazową zapomogę z tyt. urodzenia się dziecka, fundusz alimentacyjny, świadczenie wychowawcze oraz świadczenie ,,dobry start” istnieje możliwość złożenia wniosku w formie elektronicznej poprzez portal Emp@tia (niezbędny jest profil zaufany) lub przez bankowość elektroniczną.

Na stronie OPS znajdują się formularze do pobrania dot. wniosków na: świadczenia rodzinne, pomoc społeczną, świadczenie wychowawcze, świadczenie ,,dobry start”, fundusz alimentacyjny. Można je pobrać i w wersji papierowej złożyć korespondencyjnie:

1. Świadczenia rodzinne

2. Pomoc społeczna

3. Świadczenia wychowawcze 500+

4. Dobry Start 300+

5. Fundusz Alimentacyjny

Informujemy również, że od dnia 21 października wstrzymujemy osobiste wydawanie skierowań na pomoc żywnościową w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościową. Skierowania będą wydawane zdalnie po rozmowie telefonicznej z pracownikiem socjalnym.

Opublikowano: 20 października 2020 11:04

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1593

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gościeradowie

Realizacja: IDcom.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Gościeradów i jednostek jej podległych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.